ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бізнесмену з Сумського району світить вісім років за "відмивання" коштів

Прокуратурою до суду направлено обвинувальний акт стосовно фізичної особи-підприємця, який підозрюється у вчиненні низки злочинів
Depo.
28 травня 2015 10:25
ФОТО: depo.ua
Бізнесмену з Сумського району світить вісім років за "відмивання" коштів
Бізнесмену з Сумського району світить вісім років за "відмивання" коштів

Службова особа уклала договір із Косівщинською сільською радою про здійснення розробки документації по об'єкту: "Реконструкція каналізаційної насосної станції і напірного каналізаційного трубопроводу в с. Косівщина Сумського району", пише Суми.depo.ua.

На підставі акту здачі-приймання робіт (надання послуг) отримав грошові кошти в сумі понад 219 тис. грн. Однак, відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи, розроблена проектна документація не відповідає вимогам ДБН і вартість розробки по вищевказаному об'єкту становить 0,00 грн.

Тобто, підприємець до вказаного акту вніс завідомо неправдиві відомості про вартість проведених ним робіт.

У подальшому підприємцем вказані грошові кошти використані для легальної підприємницької діяльності, таким чином ним здійснено легалізацію коштів, отриманих незаконним шляхом.

Підприємцю інкримінують ч. 4 ст. 191 (привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені у великих розмірах), ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 2 ст. 366 (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Санкції вказаних статей передбачають позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, повідомляють у прокуратурі Сумської області.