ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Биков поставить пам’ятник репресованим сумським архітекторам

Сьогодні на вул. Г.Кондратьєва, біля Центрального кладовища, почалися монтажні роботи зі зведення пам'ятного знаку жертвам сталінських репресій
Depo.
28 квітня 2015 14:51
ФОТО: depo.ua
Биков поставить пам’ятник репресованим сумським архітекторам
Биков поставить пам’ятник репресованим сумським архітекторам

Поки що встановили 2-метрову стелу з граніту. Пізніше змонтують ковані елементи: знизу - у вигляді решітки, як у тюремній катівні, зверху - напис: "Жертвам сталінських репресій". Про це передає Суми.depo.ua.

Головний архітектор міста Володимир Биков розповів: до нього звернулися з обласної організації Конгресу української інтелігенції з пропозицією вшанувати пам'ять репресованих сумчан. Силами небайдужих городян був зроблений проект і зібрана необхідна сума коштів.

Гранітні роботи обійшлися в 10 тисяч гривень, ковані елементи - у 4 тисячі. Виконавці з розумінням поставилися до пам'яті репресованих земляків і виконали роботи практично за ціною матеріалів. Гранітом займалася та сама фірма, що проводила аналогічні роботи по пам'ятнику Михайлу Лушпі.

Пам'ятний знак завершать до травневих свят. Після того на засіданні конгресу інтелігенції приймуть рішення про дату офіційного відкриття.

Попередній камінь, на якому було написано про обіцянку поставити на цьому місці пам'ятний знак, пролежав тут з 1995 року. Тепер його планують використовувати для інших пам'яток.

"У планах - поставити окремий пам'ятний знак репресованим сумським художникам і архітекторам, - поділився Володимир Биков. - Це Макаренко, Онацький, Таранушенко... Протягом найближчих місяців усе вирішиться. Поставимо десь у центральній частині міста".