ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Безшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу

Громада міста очікує, що на околицях є й інші несанкціоновані звалища небезпечних речовин
Depo.
5 травня 2015 11:56
ФОТО: depo.ua
Безшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу
Безшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу

Упродовж шести днів у Шостці триває ліквідація наслідків потрапляння на проїжджу частину невідомих хімікатів. Речовина коричневого кольору з їдким запахом була розсипана на ділянці дороги довжиною до 5 кілометрів, частина якої пролягає через житловий масив. 

Як стало відомо кореспонденту Суми.depo.ua, вночі 30 квітня з території ТОВ "Сервісний центр регенерації масел", який розташований поблизу села Ображіївка, виїхала машина, навантажена хімікатами. Вочевидь, борт автомобіля не був закріплений правильно, через що і стався викид небезпечної речовини. Водій доїхав до кар'єру поблизу очисних споруд, куди і скинув хімікати.

Бесшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу - фото 1

Вже на зворотному шляху чоловік помітив сліди на асфальті і намагався самостійно ліквідувати наслідки. Утім, коли це йому зробити не вдалося, він викликав пожежно-рятувальну службу.

Бесшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу - фото 2

За словами Володимира Печеного, начальника 2-го пожежно-рятувального загону, о 3-й годині ранку фахівці служби почали проводити заходи, щоб нейтралізувати дію невідомої хімічної речовини. Одразу ж на місці надзвичайної події почали працювати і правоохоронні органи.

Як повідомила заступник начальника міліції Тетяна Скрипка, кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 КК України "Забруднення або псування земель" було розпочато негайно. Це дало змогу провести обшуки на території ТОВ "Сервісний центр регенерації масел", знайти автомобіль, на якому перевозили хімікати і який намагались приховати на сусідній базі.

Бесшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу - фото 3

Упродовж усього дня 30 квітня силами місцевих служб проводились заходи по дегазації їдкої хімічної речовини. Однак роботи ускладнювались тим, що речовина, яку намагались нейтралізувати, залишалась невідомою. Тож було прийняте рішення викликати на місце фахівців Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України (м. Ромни). Ярослав Шкурський, начальник центру рятувальних робіт підвищеного ризику, повідомив, що рішення по визначенню заходів необхідних для ліквідації наслідків забруднення приймали, зважаючи на свій досвід. "Наскільки ефективною виявиться ця робота, - зазначив рятувальник, - стане відомою тальки після отримання результатів експертизи, яка дасть відповідь, що це за хімічна речовина і який вона має клас небезпеки". Разом з тим Ярослав Шкурський завірив, що ситуація повністю контрольована.

Бесшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу - фото 4

За останньою інформацією, яку повідомила заступник начальника міліції Тетяна Скрипка, місцезнаходження чоловіка, який відповідає за технічний процес і утилізацію небезпечних речовин ТОВ "Сервісний центр регенерації масел" і який вивозив хімічну речовину на несанкціоноване звалище, наразі невідоме. Після розмови з міліціонерами він зник. Робітники товариства розповідають, що перебувають на території до 17-ої години. Що відбувається після цього на підприємстві, невідомо.

Бесшабашна "утилізація" пестицидів у Шостці може вилитись в екологічну катастрофу - фото 5

Чи поодинокий цей випадок загадкової "утилізації", можливо, покаже слідство. Однак вже зараз жителі Шостки обурюються: якби не розсипана хімічна речовина, цей випадок скидання небезпечних речовин на території лісу так би і залишився невідомим. Громадськість висловлює готовність обшукати навколишні насадження, аби знайти інші несанкціоновані звалища небезпечних речовин.