Аграрії Сумщини звітували про збитки врожаю після урагану

На Сумщині буревій пошкодив понад 29 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь

Про стан посівів зернових культур, а також збитки аграріїв після урагану, який пройшовся областю після 1 липня, голові облдержадміністрації Миколі Клочко під час апаратної наради 10 липня доповів заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Петро Турчин, пише Depo.Суми із посиланням на СТС.

За його словами, у всіх категоріях господарств площі посівів сільськогосподарських культур у 2017 році становлять 1 мільйон 137 тисяч гектарів, що на 22 тисячі гектарів більше щодо рівня минулого року. На більшості площ посівів озимої пшениці рослини знаходяться у фазі молочно-воскової стиглості. Посіви озимого ячменю в південних регіонах області на переважній більшості площ готові до збирання.

"В результаті негативних погодних умов на території Білопільського, Краснопільського, Липоводолинського, Недригайлівського, Роменського, Сумського, Шосткинського районів і по місту Суми пошкоджено понад 29 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь, зокрема посівів озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику та сої. Це призведе до зменшення очікуваного валового виробництва сільськогосподарських культур в усіх категоріях господарств", — відзначив Петро Турчин.

Голова облдержадміністрації доручив усім керівникам районів області завершити підготовку зернозбиральної та зерноочисної техніки до збирання врожаю.

Нагадаємо, що аграрії Миколаївщини зібрали біля 460 тонн зерна нового врожаю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми