ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як вміє жартувати природа: 11 вражаючих світлин

Добірка "подвійного задоволення": дуже цікаві і захоплюючі факти в картинках
Depo.
12 січня 2016 20:00
ФОТО: depo.ua
Як вміє жартувати природа: 11 вражаючих світлин
Як вміє жартувати природа: 11 вражаючих світлин

Зростаючі губи
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 1

"Поцілунок природи" є єдиним у своєму роді, і більше ніде у квітковому світі не зустрічається чогось подібного. Це псіхотрія піднесена (Psychotria Elata) - квітка у формі червоних губ. Глянцеві червоні листя є ідеальним залученням головних запилювачів рослини - метеликів і колібрі, які п'ють нектар і передають пилок з квітки на квітку. "Губи" ростуть у лісах Колумбії, Коста-Ріки, Панами і знаходяться під загрозою зникнення через вирубку лісів.

Живий лист
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 2

Насправді це гекон (Uroplatus phantasticus). Його довжина близько 10 см. Для посилення і без того камуфляжного забарвлення, гекони трохи розгойдуються, нагадуючи листочок, що хитається під вітром.

Розфарбовані гори
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 3

Ландшафтом Данься ("рожеві хмари") в Китаї називають унікальний тип земної поверхні, для якого характерні пісковики червоного кольору і круті скелі, створені природою. Різнобарвні гори в Китаї сформувалися з пісковиків червоного кольору і конгломератів Крейдяного періоду (період від приблизно 120 млн до 65 млн років тому). Вони зберігають у собі безліч скам'янілостей динозаврів і останків рослин того періоду.

Підземні печери Каппадокії
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 4

Стародавні підземні печери Каппадокії на території сучасної Туреччини були колись заселені. Круті схили, видовбані в м'якому туфі приміщення становили цілий замаскований, секретний підземний світ.

Метелики 88 і 89
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 5

Каллікори - незвичайні метелики, що мешкають в Центральній і Південній Америках. Їхні крила прикрашають цифри - 88 і 89, залежно від підвиду. Тубільці вважають зустріч з нею до удачі.

Велосипед
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 6

Цей загадковий велосипед, що вріс у дерево, знаходиться на острові Вашон в штаті Вашингтон. Кажуть, що в 1914-му році молодий хлопчина пішов на війну, залишивши свого "двоколісного друга", прикутим ланцюгом до стовбура. Але хлопець так і не повернувся з Першої Світової, а дереву не залишилося іншого вибору, окрім як рости разом з велосипедом. Пройшли десятиліття, і живе і неживе зрослися воєдино.

"Живі мости"
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 7

У районі містечка Черапунджі на північному сході Індії, який знаходиться на висоті 1300 метрів і вважається самим дощовим місцем на Землі, ростуть мости з коріння каучуконоcного фікуса. Процес "будівництва" триває 10-15 років. Живі мости можуть досягати довжини 30 метрів і витримувати вагу більше 50-ти чоловік.

Ласка, що летить верхі на дятлі
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 8

В одному з британських парків фотографу вдалося сфотографувати дивовижну сцену: дятла, що летить з ласкою на спині. І хоча це виглядало кумедно, насправді йшлося про виживання дятла. Ласки харчуються дрібними гризунами і птахами, і якби дятел не знайшов можливості скинути хижака зі спини - та перегризла би йому горлянку.
Приблизно в 20 метрах від спостерігачів птах приземлився. Звільнившись від небезпечної ноші, дятел злетів і зник у гілках дерева.

Снігові труби
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 9

Ці димлячі труби утворюються в суворих районах з вулканічною активністю. В арктичних районах пара, що виходить з-під землі замерзає, утворюючи снігові труби навколо вулканічного отвору. Виглядає дуже казково.

Змія - не змія
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 10

Це гусениця. Але в момент загрози вона перетворюється в змію, вміло імітуючи її зовнішність і рухи, втягуючи ноги і роздуваючи голову. Вчепившись задніми ніжками в дерево, вона піднімає передню частину тіла і згинається подібно підготовленої до кидка отруйної змії.

Трикутна голова, люті очі і блискуча луска - все це створює досить загрозливий вигляд, який відлякує потенційних ворогів.

Кози на дереві
11 неймовірних фотофактів або Природа також вміє жартувати - фото 11

Побачене на цих фотографіях може здатися "фотошопом", але в Марокко дійсно живуть кози, які вміють лазити по деревах. У цій країні мало пасовищ, і голодним тваринам доводиться "пастися" на деревах під назвою Арган.

фото: (ytimg.com, tumblr.com, zoocci.com, rosa-tv.com, guim.co.uk, pikabu.ru, wordpress.com, traveler.es, loveopium.ru)

Більше про життя Сум та області читайте на Depo.Суми