"Юліна тисяча" повертається

Лідер "Батьківщини" вирішила перехопити в "Опозиційного блоку" естафету популізму і вимагає фінансового дощу для бідних

"Юліна тисяча" повертається…

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко зареєструвала в Верховній Раді постанову, якою пропонує доручити уряду негайно провести індексацію доходів населення. В тексті своєї ініціативи політик наводить дані, відповідно до яких інфляція в Україні за останні місяці склала 134%, відтак Тимошенко пропонує підігнати розмір зарплат та пенсій до відповідних цим втратам купівельної спроможності величин. Пропозиція, здавалося б, цілком слушна. Однак в авторстві Юлії Володимирівни хороша ідея перетворилась в подвійну маніпуляцію фактами. Крім того, риторика лідера "Батьківщини" на згаданому соціальному напрямку вже дуже нагадує нещодавню істерику "Оппозиційного блоку", представники якого, зокрема колишня соратниця Тимошенко - Наталя Королевська, також вимагали негайної і масштабної індексації доходів населення, пише "Ділова столиця".

Власне, маніпуляція Тимошенко з ініціативою змусити уряд провести негайну індексацію зарплат і пенсій полягає в наступному. По-перше, екс-прем'єр чудово знає, що зараз в країні заморожений ріст всіх соціальних видатків, в тому числі зарплат і пенсій, а перше підвищення виплат можливе не раніше 1 грудня цього року. Така умова була основною вимогою МВФ, завдяки якому Україна, попри складне становище в економіці, може утримуватися на фінансовому плаву. Крім того, саме зараз починаються складні переговори з кредиторами-власниками українських єврооблігацій щодо реструктуризації наших боргів. Відтак, будь-які маніпуляції влади з ростом видатків на соціалку можуть суттєво знизити наші шанси на успіх.

По-друге, навряд чи Юлія Володимирівна не знає, що уряд, попри все вищевикладене, все ж розробив проект постанови "Про особливий порядок проведення індексації грошових доходів населення у 2015 році" і зараз цей документ знаходиться на розгляді урядового комітету з питань економічного розвитку та євроінтеграції. Однак особливої щедрості від цієї постанови тим, кому хочеться більшої зарплати чи пенсії, очікувати не доводиться. Так, якщо зараз право на індексацію зарплат через інфляцію мають всі працюючі громадяни, то в проекті уряді таке право матимуть лише ті, чий дохід не перевищує три розміри прожиткового мінімуму (зараз складає 1218 грн.). А кінцевий дохід громадянин, вже після індексації, не повинен перевищувати трьох розмірів того ж прожиткового мінімуму.

Але, і це головне, індексація доходів населення буде проводитись лише в межах наявних ресурсів бюджетів усіх рівнів. Іншими словами, немає в бюджеті зайвих коштів - не буде і індексації. Тобто це вже піар глави уряду і колишнього соратника Тимошенко Арсенія Яценюка, який, з одного боку, зможе похвалитися тим, що дбає про захист населення від інфляції, а з іншого - місцеві чиновники розведуть руками, мовляв, немає грошей, приходьте іншим разом.Є в законодавчій ініціативі Юлії Володимирівни і третій маніпулятивний момент. Це апеляція до того, що з 1 квітня в Україні різко виросли тарифи на комунальні послуги і, за її словами, термінова індексація соціальних виплат потрібна ще й тому, що громадянам нічим платити за світло, газ і тепло. Хоча, як відомо, уряд Яценюка і тут підстелив собі соломинку у вигляді масштабного проекту надання субсидій тим, хто сам не в змозі оплатити підвищену вартість комунальних послуг. Що в майбутньому може перетворитися на чергову державну боргову яму, якої можна було б уникнути, якби Кабмін всерйоз взявся за вітчизняну комунальну мафію, діяльність якої в багатьох випадках і є причиною більшості проблем в сфері ЖКГ.

Загалом же соціальна турбота Тимошенко виглядає лише копією піар-активності її політичних опонентів з "Опозиційного блоку", які вимагають підвищення соціальних стандартів населення вже кілька місяців поспіль. Зокрема, найбільш активною на цій ниві є колишня соратниця лідера "Батьківщини", а нині член команди Ріната Ахметова - Наталя Королевська. Та, що "має мрію", продовжує засипати Раду десятками законопроектів, які наповнені фінансовою щедрістю до виборців, однак не кажуть головного - де взяти грошей.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme