ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Сумихімпром" придбало у держави ільменіт удвічі дешевше, ніж до того купувало у Фірташа

ПАТ "Сумихімпром" 7 травня за результатами тендеру уклало угоду з ДП "Об’єднана гірничо-хімічна компанія" на постачання ільменітового концентрату на 333,61 млн грн
Depo.
19 травня 2015 10:41
ФОТО: depo.ua
"Сумихімпром" придбало у держави ільменіт удвічі дешевше, ніж до того купувало у Фірташа
"Сумихімпром" придбало у держави ільменіт удвічі дешевше, ніж до того купувало у Фірташа

Наразі, як повідомляється в "Віснику державних закупівель", замовлено 130 000 тонн концентрату (в перерахунку на 42% вмісту TiO2) по 2566,2 грн./т., або $120, пише Суми.depo.ua.

На тендері єдиним конкурентом державної компанії було ТОВ "Валки-ільменіт". Власником цього підприємства донедавно було "Tolexis trading limited" Фірташа. Нині "Валки-ільменіт" перереєстровано на кіпрську фірму "Діаго ентерпрайзез лімітед" (Diago enterprises limited) та українське ПАТ "Юкрейніан кемікал продактс" - так нині називається ПАТ "Кримський Титан".

Останній раз у "ВДЗ" публікувались дані про закупівлю ільменіту "Сумихімпромом" у 2012 році. Тоді держпідприємство, контрольоване групою Дмитра Фірташа, купувало концентрат по 2160 грн., або $270.

Три роки тому постачальником коштовного ільменіту виступав "Вільногірський гірничо-металургійний комбінат", який тоді був у оренді ПрАТ "Кримський титан" Фірташа.

Минулого року уряд не продовжив орендні угоди з групою Фірташа по Вільногірському та Іршанському гірнично-збагачувальному комбінатам. І вони були передані держпідприємству "Об'єднана гірничо-хімічна компанія".

Нині "Сумихімпром» знаходиться у стадії банкрутства. Одним з конкурсних кредиторів заводу є кіпрська компанія "Tolexis International Limited", пов'язана з групою Фірташа. При цьому на заводі зберігся менеджмент Фірташа - його очолює Ігор Лазакович, який раніше працював заступником голови правління ЗАТ "Кримський Титан" і очолив "Сумихімпром" після перемоги Януковича на президентських виборах 2010 року.

Після активних спроб держави повернути контроль над формально державним "Сумихімпромом" у 2014 році, нині спостерігається затишшя, повідомляють "Наші гроші".

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, Кабмін пропонує приватизувати 99,995% пакета акцій "Сумихімпрому".