"Справа пахне керосином": У Конотопі не можуть легально позбутися авіаційного палива, що забруднює землю

Занедбані гектари території колишнього летовища поряд з авіаційним ремонтним заводом "Авіакон" приховують у своїх надрах тонни керосину. Де і скільки саме? Не може сказати ніхто. Бо офіційно експертиза не проводилась

"Справа пахне керосином": У Конотопі не…

За часів розквіту аеродрому надлишки авіаційного палива щедро зливалися у конотопську землю, і тепер, десятки років потому, цей керосиновий спадок приваблює своєю доступністю любителів легкої наживи, пише Суми.depo.ua з посиланням на konotoponline.

Для прикладу: активісти місцевої громадської організації в листопаді минулого року затримали "на гарячому" таких нелегальних "заробітчан". За допомогою нехитрого знаряддя - ручних бурів і пластикових пляшок - їм вдалося відкачати близько п'яти тон за тиждень. Зиск від продажу однієї тони - близько 12 тис.грн.

Протягом 2013-15 років правоохоронцями зафіксовано шість подібних фактів. Свого часу було навіть відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель). Але попередня кваліфікація злочину не підтвердилася - адже під час видобутку керосину із надр землі (хай навіть і незаконного) земля не забруднюється. Скоріше навпаки - ця діяльність сприяє очищенню грунту. Злочин ніби є, а от що інкримінувати затриманим - невідомо.

Тим часом заповзятливі підприємці "зайшли з іншого боку". Олександр Мітлицький, представник підприємства "Миротворець" з м.Біла Церква запропонував на засіданні виконкому владнати ситуацію на взаємовигідних умовах. Мовляв, їх підприємство локалізує забруднення грунту і грунтових вод, плюс щомісяця перераховує до міського бюджету 20-25 тис.грн. Від міської влади потрібен лише дозвіл на видобуток керосину.

І знову правовий колапс: серед переліку повноважень місцевого самоврядування не прописано право видачі подібних дозволів. І хоча на засіданні виконкому мер завзято переконував у тому, що подібний дозвіл - єдиний шанс легалізувати "керосиновий бізнес" і навіть пропонував обіцяні "Миротворцем" кошти використати на благоустрій дитячих майданчиків - виконкомівці згоди не дали. Натомість вирішили узгодити всі юридичні аспекти і згодом винести питання на повторний розгляд.

Наразі міська влада направила листа до Міністерства екології та природних ресурсів з проханням дати роз'яснення щодо варіантів законного врегулювання "керосинового" питання.

Більше новин про життя Сумщини читайте на Суми.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme