UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У Китаї почали блокувати месенджер WhatsApp

У Китаї заблоковано популярний месенджер WhatsApp

Про це повідомили ряд експертів з безпеки, передає Depo.ua з посиланням на The New York Times.

За останні кілька місяців у WhatsApp в Китаї були короткі збої у функціонуванні, під час яких користувачі не могли відправляти відео або фотографії. Тепер повністю блокуються і всі текстові повідомлення, говорить Надім Кобеїссі, спеціаліст з криптографії паризької дослідницької фірми Symbolic Software, яка також відстежує цифрову цензуру в Китаї.

"Схоже, що ті явища, які ми спочатку відзначали як обмеження можливості ділитися фото, відео і голосовими замітками в WhatsApp в липні, тепер перетворилися в повне блокування і регулювання текстових повідомлень по всій території Китаю", - сказав Кобеїссі в коментарі виданню The Verge.

Кобеїссі з'ясував, що в Китаї нещодавно оновили національний брандмауер, який призначений для виявлення і блокування протоколу NoiseSocket– саме він використовувався в WhatsApp для відправки текстових повідомлень. Раніше точно так само був заблокований протокол HTTPS/SSL, за допомогою якого користувачі мессендежера пересилали фотографії і відеоповідомлення. На думку криптолога, китайському брандмауеру був потрібен час, щоб адаптуватися до нового протоколу і почати виявляти текстові повідомлення. Додаток почало працювати зі збоями в минулу середу.

Останні дії китайської влади стали ударом по Facebook, який був заборонений у Китаї з 2009 року, і якому належить WhatsApp. З блокуванням месенджера єдиним додатком соціальної мережі, яке продовжить функціонувати в Китаї, залишиться Colorful Balloons.

Фахівці відзначають, що посилення градусу цензури збігається за часом з підготовкою до 19-го Національного з'їзду Комуністичної партії Китаю.

Можливо, WhatsApp став об'єктом пильної уваги влади через застосування методу наскрізного шифрування, що дозволяє користувачам зберігати анонімність. На відміну від нього китайські месенджери - такі як WeChat - надають персональні дані всіх користувачів китайському уряду. Тому посилення цензури в китайському сегменті інтернету буде тільки на руку WeChat, у якого вже є 963 млн активних користувачів, і який тепер позбудеться одного з своїх останніх конкурентів. У WhatsApp відмовилися коментувати ситуацію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme