Суми потрапили у ТОП-5 найдемократичніших міст України

Найбільше балів місто отримало за якісну роботу з електронними петиціями

  • Суми
  • 2 листопада 2016 12:32

Суми потрапили у ТОП-5 найдемократичніши…

Агенство США з міжнародного розвитку (USAID) провело детальне вивчення індексу демократичності міст України - за даними якого Суми війшли в п'ятірку найкращіх, повідомляє Depo.Суми.

Зазначимо пункти, де Суми демонтрують накращі показники:

- Регламенти міських рад VII скликання. Загалом було проаналізовано регламенти міських рад 45 міст. Малинська, Сєвєродонецька та Новодністровська міські ради не надали копії своїх регламентів. Суми набрали 71% - це говорить про відкритість засідань влади, поіменне голосування, оприлюднення рішень тощо.

- Організація роботи постійних депутатських комісій (положення про постійні депутатські комісії). У результаті дослідження, положення про постійні депутатські комісії лише 13 з 48 міських рад відповідають нормам ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" та ЗУ "Про доступ до публічної інформації". У Сум третє місце - 69%.

3) Взаємодія влади та громади (статути територіальних громад). Найчастіше у статутах територіальних громад обмежено право громадян на вільний доступ до засідань міських рад (засідання постійних депутатських комісій, сесій ради, виконавчого комі- тету). Зокрема, такі обмеження містять 16 з 39 статутів міст. Суми досить відкриті до взаємодії влади і людей і мають 71%.

4) Розвиток і дієвість електронних петицій. Більшість міст достатньо якісно врегулювали питання ініціювання та розгляду електронних петицій на рівні локальних нормативно-правових актів. Зокрема, у 19 містах для розгляду елек- тронних петицій необхідно менше ніж 250 підписів на підтримку петицій. Надмірні вимоги до під- тримки петицій визначено у Києві (10 тис. громадян). У Сум тут 100%.

5) Громадський бюджет. Загалом, механізм громадського бюджету запроваджується в Україні нещодавно і без законодавчого закріплення. Проте вже зараз напрацьована практика, яка може бути застосована органами місцевого самоврядування для запровадження громадських бюджетів участі у своїх містах. Зокрема, у більшості міст, які запровадили громадські бюджети, визначені детальні процедури ініціювання, розгляду, голосування та виконання громадського бюджету. У Сумах 80% напрацювань.

6) "Звітування голів та депутатів" - 82% (4 місце по Україні).

7) Також за "Консультації з громадськістю" Сумам дали 50%.

Низькі позиції наше місто посіло в результаті досліджень регламентів виконкомів (26%), громадських слухань (40%), місцевих ініціатив (41%), загальних збори громадян за місцем проживання (31%), громадської експертизи (20%).Суми потрапили у ТОП-5 найдемократичніших міст України - фото 1

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme