Фатальний Токарь: Що чекає Тимошенко на Сумщині

Президентська вертикаль посилюється, відвойовуючи територію у "Батьківщини"

Фатальний Токарь: Що чекає Тимошенко на…

Відставка Семена Салатенка з посади спікера обласного парламенту для багатьох виявилась дещо несподіваною. Здавалось, декілька безуспішних спроб показали, що "виконавча вертикаль" слабка у боротьбі з місцевими "договорняками". Так і було, поки в країні на найвищому рівні не відбулось декілька подій, які зіграли вирішальну роль у наступі на амбіційно-одіозного Семен Палича.

Історія конфлікту

Після обрання Салатенка головою ради, він пішов на відкритий конфлікт з обласною адміністрацією і її очільником Миколою Клочком. Випускники одного факультету, учасники Революції Гідності раптом стали по різні сторони барикад. Їх розвела велика політика і бажання бути першими.

Змагання за вплив на Сумщині нардепів Андрія Деркача (БПП) та Владислава Бухарєва ("Батьківщина") призвели до конфронтації двох головних гілок влади. Одне приміщення не вміщало двох лідерів, а тому конфлікт був неминучим. Фракції "більшості" облради після довготривалих "дискусій" 4 грудня 2015 року "кидають" президентську команду, об’єднуючи тих, кого, здавалось, не можливо об’єднати: націоналістичну "Свободу", екс-регіоналівське "Відродження", радикалів-ляшківців та білосердешних "юліанців". У меншості тоді залишилась БПП зі своїм сателітом "Волею народу" та Опозиційний блок. Отримати контроль над обласною радою - це отримати право призначати керівників комунальних підприємств. І найбільш скандальною за цей рік стала боротьба за контроль над підприємством "Агролісгосп".

Ліс - всьому голова

Звільнивши ставленика губернатора з посади керівника цього підприємства, Семен Салатенко призначив туди "квотних" посадовців. Ліси Сумщини перейшли в управління колишньому регіоналу Олександру Будніку, який став фактичним керівником, перебуваючи при цьому на посаді заступника. Саме це протистояння інтересів, а підприємство чи не єдине, що дає "живу копійку", стало відправною точкою конфлікту на цілий рік.

Вперше за історію Незалежності голову Сумської облради виключають з членів колегії облдержадміністрації, вперше конфлікт набуває такої публічності, що про нього не знають хіба що діти. Але ліс, в цьому випадку - всьому голова.

Між тим Київська "вертикаль" вимагає від губернатора швидких кроків по "взяттю" "Агролісу". Той підтягує всі резерви аби йти на "останній штурм".

"Косу" - на "вила"

У листопаді парад планет шикується знову на користь сумського губернатора. Олег Ляшко вступає в "недитячий" конфлікт з колишньою своєю начальницею Юлією Тимошенко. Взаємні звинувачення в роботі на агресора врешті-решт поглиблюють кризу "Ляшка" і "Юлі", що дає змогу сумським місцевим радикалам, а вони складають сутєву фракцію більшості після Батьківщини, торгуватися з губернатором за "голову Сєні".

Укроп порубали на салат

Після відміни експорту лісу і політичних "прокльонів" білочервоними радикалів і навпаки, пресинг і адмінресурс у напрямку взяття спікерського крісла посилили. Головний претендент на булаву Володимир Токар, на обіцянки був щедрим. Він монотонно проводив роботу з депутатами, маючи для цього досвід 90-х та і "2000-х" років. Але, і тут не обійшлося без подарунка долі. Депутат-укропівець Олег Шестак потрапляє на гачок "нової поліції". Його "задули" і не дали можливості зменшити "градус" з допомогою лікарів. Розуміючи, що кожен голос союзника на вагу золота, Семен намагається прикрити свого колегу тиском на головного нарколога області.

Він мабуть не знав, що лікар з іншої команди, і на розмову йшов "зарядженим" як "технікою" так і вмінням вести відверті розмови. Запис цієї розмови виданий в ефір інтернету надвечір дня голосування, зміг переломити хід історії Сумської облради. Як і світлина відомої свободівки та депутата обласної ради Вікторії Мурич, яка на фото красується в оточенні регіоналів вдягнута в радянську військову форму з георгіївською стрічкою. Все це дало моральне право тим, хто ще вагався, проголосувати за відставку.

Фатальний Токарь

Тепер у Семена Палича є два шляхи. Перший, як і обіцяв - АТО. Другий - до прокурора. За цей без двох днів рік роботи спікер дав правоохоронцям матеріалів не на одну справу. То ж "великі торги" за волю ще попереду. А ось фракція "Батьківщина" вирішила на сесії не ходити і зробила про це офіційну заяву. Мовляв, або перевибори, або "голосуйте без нас". Здається, що нова "коаліція" не дуже переживає з цього приводу.

"Солідарність" закликала біло-сердешних повернутись до роботи. Особливо чекає в трудових рядах ображених Семеном. Але злий рок Володимира Токаря, здається ще довго буде переслідувати партію любителів коси, адже саме він був локомотивом "революції" в обласній раді, коли у 2009 році було звергнуто з цієї посади тодішного "батьківщинця" В’ячеслава Шапошника, після чого у БЮТі відбувся розкол і почалося 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme