До Сум приїдуть фахівці інституту Амосова

20 травня спеціалісти НІССХ імені М.М. Амосова спільно з місцевими лікарями проведуть консультації мешканців області

До Сум приїдуть фахівці інституту Амосов…

Ініціаторами та організаторами проекту "Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф" виступають ДУ "Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН" та Асоціація серцево-судинних хірургів України за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України. Проект спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування, пише Depo.Суми

Починаючи з вересня 2014 року вже відбулися виїзди до усіх областей України, які показали ефективність таких заходів. У жовтні 2014 року заходи у рамках проекту відбувалися у Сумах.

У загальної структурі причин смертності українців захворювання серця та судин сягають до 68%.  Слід зазначити, що кількість років потенційного життя , які щорічно втрачаються через передчасну смертність, в Україні складає 31,5 років (у порівнянні, середній показник у розвинутих країнах складає 16,9 років). 

Щорічно в Україні спостерігається більше 50 тис. гострих інфарктів міокарда зі смертністю до 20%,  а в деяких регіонах смертність сягає 25%), та більш 111 тис. інсультів (середня смертність по Україні до 50%). Кількість зареєстрованих випадків ішемічної хвороби серця – 9 млн (20% населення), гіпертонічної хвороби серця – 12 млн (більше 26%). 

Що стосується Сумщини, то це майже єдина в Україні область, де немає бюджетної ангіографічної установки. Ця установка потрібна для проведення діагностики та лікування патологій коронарних артерій – найбільш расповсюдженої серед населення ішемічної хвороби серця. Ефективне лікування такого загрозливого захворювання як інфаркт міокарда у перші часи його виникнення – це перш за все знаходження інфаркт залежної артерії  (методом коронарографії) та відновлення кровотоку за рахунок розширення її просвіту за допомогою постановки стента – пружної циліндричної конструкції. Для проведення цих маніпуляцій необхідний ангіограф. 

Якщо така екстрена допомога при інфаркті міокарда не проводиться, то виникають важки наслідки, які призводять до інвалідності, погіршення якості життя та передчасної смерті. 

Багато хворих із вадами клапанів серця потребують оперативного лікування. Наприклад, лише у ревматологічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні на обліку стоять понад 500 таких хворих. Якщо раніше єдиним способом допомоги їм була операція по заміні власного клапана на протез, то зараз у багатьох випадках виконуються клапан зберігаючи корекції – реконструкція власного клапана, у тому числі й мініінвазивним малотравматичним методом. 

Ці операції набагато легше   переносяться хворими, через короткий час вони повертаються до активного життя, потребують у подальшому мінімальної медикаментозної  терапії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Суми

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme